Język arabski – co to habibi

co to znaczy habibi

Co to habibi? Poniżej odpowiedź na pytanie. Język arabski pochodzi z rodziny języków semickich. Zapisuje się go od strony prawej do lewej, alfabetycznym pismem arabskim, które określa się jako “abdżab” (inaczej pismo spółgłoskowe). Liczbę osób mówiących w tym języku określa się na 225-285 milionów. Powstanie tego języka datuje się na około VII wiek naszej ery. Mocno związane jest to z powstaniem islamu oraz imperium muzułmańskiego. Rozwój języka arabskiego podzielić można na kilka etapów, któymi są język protoarabski z dialektami staroarabskimi, arabski klasyczny oraz, obecnie używany i nazywany w ten sposób, arabski literacki. Niektórzy doszukują się również używania tego języka w czasach wieku VIII przed naszą erą. Z dzisiejszego artykułu dowiesz się, co to znaczy habibi.

Co oznacza habibi

Co tak naprawdę oznacza zwrot habibi. Słowo to stało się niedawno popularne wśród ludzi i mocno rozpowrzechnione, dzięki aplikacji, której nazwa to “Tik Tok”. To właśnie dzięki niej polscy użytkownicy dowiedzieli się o istnieniu tego słowa, jest ono obecnie często stosowane, ale czy każdy na pewno wie, co ono oznacza? Co znaczy “habibi” po arabsku? Jest to zwrot używany w mowie zakochanych, który jednak stosują jedynie Panie w stosunku do Panów. “Habibi” w tłumaczeniu na język polski oznacza bowiem “mój kochany”, “mój ukochany”, jest to oczywiście i jedynie forma męska. 

Co to znaczy habibi po arabsku i i gdzie jest używane? Określenie to głównie używają arabskie dziewczęta, jednak dotarło ono już również do innych zakątków świata. Zwrot ten używają kobiety w Egipcie, Tunezji, a także coraz częściej pada ono z ust Polek. 

Co znaczy habibi po arabsku

Są to najczęściej Panie, które swoje wakacje lub urlop spędziły właśnie za granicą, w ciepłych krajach arabskich. Panowie z tamtych rejonów bardzo często “polują” na nasze dziwczyny, uważają je za kobiety piękne, urodziwe, bardzo atrakcyjne, a nawet seksowne. Polka tak naprawdę nie musi udać się do ich kraju, aby się nią zainteresował pewny “arabski książe”. Panowie Ci często spotykają się z nimi na różnych portalach internetowych, popularnym Facebooku, czy Instagramie. Dla arabskich mężczyzn Polski są szczególnie piękne, dużo z nich chce je zaciągnąć do siebie, bardzo szybko wyznają im swoją wielką miłość, często opierając się na tym, iż tylko Allach wie, jak bardzo za nimi tęsknią, jak bardzo je kochają i pragną. Obietnica pod imieniem Allacha znaczy w ich kulturze bardzo dużo, dlatego kobiety często są wniebowzięte i czują się naprawdę kochane oraz szanowane. Wiele osób uważa, że Polki wybierają kraje arabskie, jako destynacje wczasowe po to, aby poznać swojego księcia na białym koniu, który zapewni im wszystkie dobroci, jakie ten świat daje. Każda z nich wie co to znaczy zwrot habibi,

Język arabski – dodatkowe ciekawostki

 • Język polski zapożyczył wiele tak zwanych “arabizmów”. Większość z nich związana jest z matematyką, religią, wojskowością, kulinariami oraz naukami przyrodniczymi. Przykładowe arabizmy to, np. “alkohol”, “alchemia”, “kuskus”, “kawa”, czy “admirał”.
 • Arabowie często tworzyli literaturę, głównie poezję, dlatego język arabski końcowo nazwany został “językiem arabskim literackim”.
 • W alfabecie arabskim znaków jest 28 i nie używa się tutaj podczas pisania wielkich liter.
 • Język arabski jest oczywiście językiem, w którym zapisany został Koran.
 • Wpływy języka arabskiego zauważyć można również w języku hiszpańskim, katalońskim, czy kazachskim, a leksykon o rodowodzie arabskim znajdziemy także w języku angielskim.
 • Język ten do teraz ulega bardzo dynamicznym zmianom.
 • Obecnie inny system używania tego języka stosuje się podczas pisma ręcznego i podczas pisma komputerowego.
 • Kształt i wygląd litery pisanej zależy od tego, w którym miejscu w wyrazie się ona znajdzie.
 • Nauka języka arabskiego angażuje lewą półkulę mózgu.
 • Szacuje się, iż język ten składa się z około miliona słów!
 • Istnieją dwie grupy dialektów języka arabskiego: wschodni z Maszreku oraz zachodni z Maghrebiu.

Co oznacza “habibi” – już na pewno wiesz! Jeżeli Ty też reflektujesz na egzotyczną wycieczkę do krajów arabskich, będziesz mogła zaskoczyć swojego przyszłego wybranka znajomością tego zwrotu.