Smutne pożegnanie z pracą

pożegnanie z pracą

Praca stanowi bardzo istotny element życia każdego człowieka. Dzięki niej można zarabiać na trzymanie, doskonalić swoje umiejętności, nawiązywać nowe relacje. Aktywność zawodowa stwarza możliwości awansu, rozwoju, samorealizacji. Przychodzi jednak dzień, kiedy trzeba pożegnać się z miejscem pracy i dobrze znanym zespołem współpracowników. Powodów może być wiele: wyjazd za granicę, nowa praca czy przejście na emeryturę. Czy pożegnanie z pracą musi być trudne?

Ostatni dzień w pracy – pożegnanie z pracą mail?

Dla wielu osób to trudny dzień. Szczególnie w sytuacji, gdy zespół był zgrany, a ze współpracownikami łączę się miłe wspomnienia. Pożegnanie pracy przez mail nie musi być jednak smutne. Można ich wcześniej uprzedzić, że wkrótce nadchodzi pożegnanie z pracy mail można napisać i poinformować o planowanym odejściu. Dobrym pomysłem jest zawarcie w nim podziękowania za współpracę i dołączenie krótkich życzeń. Mail nie musi mieć charakteru służbowego. Jeżeli relacje są ciepłe może mieć formę mniej oficjalną.

Z pewnością na zakończenie współpracy, koledzy i koleżanki zorganizują przyjęcie pożegnalne. Na pewno będzie wzruszające, ale i pełne miłych niespodzianek. Ostatni dzień w pracy nie musi być wcale smutnym momentem.

Pożegnanie z pracą emerytura – czy to powód do smutku?

Najczęstszym powodem odejścia z pracy jest przejście na emeryturę. Jeżeli pracownik był mocno związany ze swoją pracą i zespołem, w którym pracował, może to być nostalgiczny dzień. Dotychczasowa, codzienna aktywność zawodowa nie musi być jednak zastąpiona nudą i bezczynnością. Na emeryturze jest nareszcie wolny czas i wtedy przychodzi moment na realizację pasji. Nawet tych z odległej przeszłości. Emerytura daje bardzo szerokie możliwości rozwoju: nauka języków obcych, podróże i zwiedzanie świata, poświęcenie się swoim hobby.

Pożegnanie z pracą –  emerytura wiąże się z rozpoczęciem nowego etapu w życiu. Przyszły emeryt może zorganizować sobie czas równie w aktywny sposób, jak wtedy, gdy był pracownikiem firmy.